Na titulnom obrázku je Dom nad vodopádom v Telči, s ktorým dokonale ladia minimalistické okná PROGRESSION od spoločnosti SLAVONA. Autorom projektu je Ing. arch. Jiří Ondráček (ARCHOO). Stavba zvíťazila v súťaži Ekologický oskar.

Foto: Jaroslav Svoboda (jsphoto.cz)


Ako dokladá certifikát nemeckého Passivhaus Inštitútu v Darmstadte a nominácie na Ekologického oskara, drevené okná a dvere českého výrobcu Slavona spĺňajú tepelnoizolačné vlastnosti v najvyššie hodnotenej triede phA.

Okná zo Slavoníc však nie sú len odrazom parametrov a čísel vyhovujúcich požiadavkám pasívnych domov, ale aj ich dizajnovým doplnkom. Jednoduchosť a krásu v sebe spája dizajn Progression alebo novinka tohto roku dizajn Inspiro a Blue Line. Kolekcie zahŕňajú riešenie od okien, cez posuvné a balkónové dvere, rohové zostavy až po vchodové dvere, to všetko domu na mieru. Dôležitým aspektom návrhu je vyladenie technického riešenia celej rady.


Dizajn bez viditeľného rámu

V modernej architektúre sa uplatňujú čisté veľké plochy okna so snahou vnímať iba plochu skla. Toto architektonické riešenie zodpovedá aj snahe o čo najlepšie tepelnotechnické parametre okna. V energeticky úspornom dome je najvýhodnejšie celý rám zatepliť. Dizajn okien PROGRESSION je navrhnutý tak, že celý rám prekrýva fasáda, vďaka čomu je okno tiež odolné proti poveternostným vplyvom a nevyžaduje údržbu.

 

okno_progression_sloupek

 


Drevený rám dizajnovým prvkom

Ak je zámerom nechať priestor drevenému rámu a podčiarknuť prírodným materiálom vzhľad domu, potom je optimálnou voľbou dizajnové okno INSPIRO. Okno INSPIRO je oknom dvoch tvárí s nespočetnými kombináciou vnútorného a vonkajšieho prevedenia. Na dizajnový rám okna INSPIRO môže plynulo nadviazať bezrámové zasklenie BLUE LINE.

 

sestava_inspiro_blue-line_slavona_ext_open   sestava_inspiro_blue-line_slavona_int


prg_insp1

 

Viac informácií o oknách a dverách nájdete na www.slavona.cz