Segment drevostavieb na slovenskom trhu sa neodškriepiteľne rozvíja a každým rokom pribúdajú nové a nové stavby na báze dreva. S rastúcim trendom pribúdajú aj stavebné firmy, ktoré ponúkajú rôzne systémy a riešenia.


Bohužiaľ nie je pravidlom, že každá firma vie zabezpečiť aj požadovanú kvalitu, ktorá je pri drevených stavbách obzvlášť dôležitá. Statika, tepelno-technické parametre, akustika, alebo v neposlednom rade požiarna ochrana, toto všetko sú parametre, ktorým musíme v modernej a správne fungujúcej drevostavbe venovať maximálnu pozornosť.

Zosúladenie všetkých týchto dôležitých parametrov je častokrát oriešok aj pre skúsenejších projektantov a samozrejme aj pre stavebné firmy, ktoré svoje systémy reprezentujú pred konečným klientom. Zákazník vždy požaduje kvalitu a chce sa vo svojom obydlí cítiť príjemne po celý rok. Nechce sa v lete potiť pod rozpálenou strechou a v zime naopak platiť veľké účty za kúrenie. Chce mať akusticky vyriešené skladby konštrukcií a chce bývať v dome, ktorý je zdravý a trvácny. Taktiež potrebuje mať pocit a vedieť, že jeho stavba je bezpečná z hľadiska statiky aj požiaru.

Preto sme sa ako dodávateľ drevovláknitých izolácií a konštrukčných systémov na báze dreva rozhodli, že do celej tejto problematiky vnesieme trošku viac svetla, a tým pomôžeme a podáme pomocnú ruku každému projektantovi a stavebníkovi, ktorý hľadá pre svojho klienta kvalitné riešenia skladieb pre drevostavbu.


V spolupráci s Technickým a skúšobným stavebným ústavom (TSÚS) a Technickou univerzitou vo Zvolene tak po mesiacoch práce vzniklo kvalifikované SLOVENSKÉ TECHNICKÉ POSÚDENIE pre konštrukčné panely na báze dreva s názvom STEICO – TEPORE. Posúdenie zahŕňa 52 konštrukčných, detailne navrhnutých skladieb pre strechy, steny a stropy drevostavieb so všetkými posúdenými parametrami.

Základnými materiálmi vo všetkých skladbách sú drevovláknité izolácie a drevené nosníky profilu I. Posúdenie taktiež zahŕňa aj skladby s konštrukčným riešením z KVH hranolov, ale aj CLT systémy. Vytvoriť skladby v takomto rozsahu a ponúknuť širšie možnosti bolo od začiatku našou prioritou. Týmto by sme sa chceli ešte raz poďakovať pracovníkom TSÚS a TU Zvolen za spoluprácu pri tvorbe tohto posúdenia.

Veríme, že tieto skladby prinesú úžitok všetkým, ktorí hľadajú potvrdené a kvalitné riešenia.


vzor-1   vzor-2

vzor-3   vzor-4