Spoločnosť TEPORE je výhradným obchodným zástupcom firmy BIOKAY. Na náš trh prináša hlinené prírodné omietky tejto značky.


Popis výrobku: Hlinená omietková zmes v prášku vyrobená v súlade so stavebnou technickou normou EN 998-1. Univerzálne použitie pre ručné aj strojné nanášanie na rôzne druhy povrchov.

Zloženie: Piesok, hlina, konopné vlákno a celulóza bez akýchkoľvek chemických prísad.

Použitie: Interiérové povrchy stenových konštrukcií (STEICO drevovláknité dosky, tehlové murivo, hlinená tehla, betón, polystyrén, YTONG, Heraklit, slamené balíky a iné. Taktiež možné použiť na SDK, alebo drevené podklady (nutné skonzultovať). Po konzultácií taktiež možnosť použitia aj v exteriéri (na určité povrchy ako sú slamené balíky, alebo hlinené tehlové murivo).

Vlastnosti: Hlinená omietka BIOKAY je zdravšou alternatívou voči sadrovým, alebo cementovým omietkam. Použitie je vhodné aj do priestorov s vyššou vlhkosťou vzduchu. Miestnosti kde sa použije hlinená omietka majú konštantnú vzdušnú vlhkosť na úrovni cca. 45 % (+/- 5 %) čím je zabezpečená zdravá mikroklíma ovzdušia. Vďaka svojej vysokej absorpčnej schopnosti dokáže hlinená omietka BIOKAY pohlcovať zo vzduchu prebytočnú vlhkosť a v prípade potreby ju opäť uvoľniť do priestoru. Tým reguluje a zabezpečuje zdravú a vyrovnanú mikroklímu. Tento proces je veľmi rýchli. Napríklad pri sprchovaní sa vlhkosť tak rýchlo absorbuje do omietky, že inak bežná kondenzácia na zrkadle nie je viditeľná. Hlinená omietka pohlcuje okrem vlhkosti aj rôzne druhy pachov a toxínov zo vzduchu a teda funguje ako filter. Hlinená omietka funguje na prírodnom princípe. Tento princíp je možné porovnať napr. s búrkou, kedy je vzduch v prírode nabitý zápornými iónmi, ktoré ho osviežujú a obnovujú. Záporné iónové častice rozbíjajú nepríjemné pachy a tým zabezpečujú v miestnosti čerstvý vzduch bez zápachu ako aj ideálnu mikroklímu pre pohodlie človeka. BIOKAY je 100 % prírodný a ekologický stavebný materiál.


Viac o týchto omietkach si môžete prečítať TU

LETÁK